1 000
Примерно
9 августа 2020
прогноз сбудется
Экономика

Українцям компенсують неякісне прибирання будинків

Уряд затвердив Порядок перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком за період її ненадання або надання неякісної послуги.

Сводная информация по прогнозу редактировать информацию

26.06.2019 10:01 - Кабінет міністрів своєю постановою №482 від 5 червня зрівняв керуючих будинками в обов'язках з іншими постачальниками комунальних послуг - тепла, води, електроенергії, газу та вивезення сміття. Українці, які мешкають у багатоповерхівках, відтепер гіпотетично отримують можливість стягнути з управителя будинку гроші за ненадані або неякісні комунальні послуги.
Ухвалена постанова регламентує компенсації за неякісне прибирання будинку та прибудинкової території, а також неналежну роботу ліфту. У разі надання неякісної послуги потрібно скласти акт-претензію за підписом управителя й споживача. Якщо ж управитель не прийшов на перевірку або відмовляється підписувати акт-претензію, його можуть підписати не менше ніж двоє мешканців і передати під розпис управителю. Якщо претензія мешканців буде задоволена, гроші за невиконані послуги їм не повернуть на руки, а запишуть у рахунок оплати за утримання прибудинкової території наступного місяця. Відмову в задоволенні претензії можна оскаржити в суді. До речі, навіть якщо тільки один мешканець подав акт-претензію, компенсувати надання неякісної послуги управитель зобов'язаний всім мешканцям будинку. Але в документі є лазівка для управителів, яка дозволить відмовити споживачам у компенсації. Так, перерахунок не здійснюється, якщо керуючий заощадив кошти під час надання послуг і при цьому не порушив періодичність проведення робіт з утримання або ремонту майна багатоквартирного будинку. Аналогічний порядок існує й для інших послуг. Але споживачі прекрасно знають, що постачальники вкрай неохоче визнають свою провину й не бажають розставатися із грошима. Тому мешканцям доведеться запастися терпінням, щоб не загрузнути по самі вуха в бюрократичному листуванні щодо перерахунку та довести справу до кінця. Не виключено, що свою правоту доведеться відстоювати в судовому порядку. Але якщо сума компенсації не така вже й велика, навряд чи споживач звертатиметься по допомогу до Феміди.   https://gazetavv.com/news/ukraine/1561468828-ne-platiti-za-neyakisni-pos...

06.06.2019 16:10 - Уряд затвердив Порядок перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком за період її ненадання або надання неякісної послуги. Йдеться про неякісне прибирання будинку та прибудинкової території, а також роботу ліфта.«Новий Порядок дозволяє мешканцям сплачувати лише за фактично спожиті послуги. Дає право зменшити рахунки у разі неякісної послуги або її ненадання. Порядок встановлює чіткі взаємовідносини з управителем та дозволяє уникнути непорозумінь в частині нарахування плати», - підкреслив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.Зокрема, Порядком встановлюються:- умови та терміни здійснення перерахунку управителем (за його власною ініціативою або у разі прийняття рішення про задоволення вимог, викладених в акті-претензії споживача);- вимоги щодо підтвердження обсягу фактично наданої послуги та понесених витрат управителем;- особливості здійснення перерахунку за технічне обслуговування і енергопостачання ліфтів, а також утримання, обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем;- умови, за яких перерахунок не проводиться;- вимоги щодо інформування споживачів про проведення перерахунку.Також Геннадій Зубко зауважив, що на сьогодні створено усю необхідну правову базу для впровадження ринку управителів житла.Раніше ми писали про те, що правила придбання нерухомості можуть кардинально змінитись. Безпека підприємства, алгоритми дій для бізнесу та єдине інформаційне поле для всіх фахівців - обирайте системи ЛІГА:ЗАКОН для всієї компанії та отримуйте подарункиУсі судові рішення по оскарженню неправомірних донарахувань за комунальні платежі, ви можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням. https://www.ukr.net/#homeDetails/jekonomika/71891728/

19 июля 2019
User ImageКатя Непочатых(90)%
26.06.2019 10:01 - Кабінет міністрів своєю постановою №482 від 5 червня зрівняв керуючих будинками в обов'язках з іншими постачальниками комунальних послуг - тепла, води, електроенергії, газу та вивезення сміття. Українці, які мешкають у багатоповерхівках, відтепер гіпотетично отримують можливість стягнути з управителя будинку гроші за ненадані або неякісні комунальні послуги. Ухвалена постанова регламентує компенсації за неякісне прибирання будинку та прибудинкової території, а також неналежну роботу ліфту. У разі надання неякісної послуги потрібно скласти акт-претензію за підписом управителя й споживача. Якщо ж управитель не прийшов на перевірку або відмовляється підписувати акт-претензію, його можуть підписати не менше ніж двоє мешканців і передати під розпис управителю. Якщо претензія мешканців буде задоволена, гроші за невиконані послуги їм не повернуть на руки, а запишуть у рахунок оплати за утримання прибудинкової території наступного місяця. Відмову в задоволенні претензії можна оскаржити в суді. До речі, навіть якщо тільки один мешканець подав акт-претензію, компенсувати надання неякісної послуги управитель зобов'язаний всім мешканцям будинку. Але в документі є лазівка для управителів, яка дозволить відмовити споживачам у компенсації. Так, перерахунок не здійснюється, якщо керуючий заощадив кошти під час надання послуг і при цьому не порушив періодичність проведення робіт з утримання або ремонту майна багатоквартирного будинку. Аналогічний порядок існує й для інших послуг. Але споживачі прекрасно знають, що постачальники вкрай неохоче визнають свою провину й не бажають розставатися із грошима. Тому мешканцям доведеться запастися терпінням, щоб не загрузнути по самі вуха в бюрократичному листуванні щодо перерахунку та довести справу до кінця. Не виключено, що свою правоту доведеться відстоювати в судовому порядку. Але якщо сума компенсації не така вже й велика, навряд чи споживач звертатиметься по допомогу до Феміди. https://gazetavv.com/news/ukraine/1561468828-ne-platiti-za-neyakisni-pos...
Существующие похожие прогнозы
Примерно
20 февраля 2021
прогноз сбудется
Экономика
Сбербанк разрабатывает сервис оплаты в магазинах через QR-код, в котором смогут принять участие другие банки. Такая возможность будет и в Системе быстрых платежей ЦБ.
Примерно
21 июня 2023
прогноз сбудется
Экономика
Visa и MasterCard тестируют сенсор отпечатка пальцев, который будет находиться непосредственно на пластиковой карте.
Примерно
30 июня 2020
прогноз сбудется
Экономика
Советы директоров автопроизводителей Fiat Chrysler и PSA Peugeot одобрили слияние компаний на паритетной основе
Не позднее
31 декабря 2020
прогноз сбудется
Экономика
Систему персонифицированных транспортных карт создадут и запустят в столице в 2020 г. Об этом сообщил в эфире телеканала ТВЦ мэр Москвы Сергей Собянин.
Примерно
20 июля 2050
прогноз сбудется
Экономика
Численность рабочей силы в Украине, Болгарии, Латвии и Польше к 2050 году сократится более чем на треть.
Не позднее
31 декабря 2025
прогноз сбудется
Экономика
Китайская компания Huawei создаст в России комплексную экосистему искусственного интеллекта.
Примерно
14 октября 2020
прогноз сбудется
Экономика
ЦБ утверждали, что говорить о легализации криптовалют и введении их в оборот на территории России пока преждевременно, но сегодня стало известно, что работы над ним уже ведутся...
Примерно
16 марта 2021
прогноз сбудется
Экономика
В Верховной Раде Украины зарегистрировали законопроект №2801, который предполагает открытие депозита на сумму 50 тысяч гривен на каждого новорожденного украинца.
Не позднее
30 июня 2023
прогноз сбудется
Экономика
Как сообщила аналитик компании специализирующейся на изучении глобальных рынков Euromonitor International, к 2023 году доля платежей наличными в мире составит 24%.
Не позднее
31 декабря 2024
прогноз сбудется
Экономика
Министр строительства рассказал, как будут добиваться цели Власти Кировской области собираются поднять объемы строительства домов к 2024 году на 50 процентов.

Смотрите индивидуальную Ленту новостей, настроенную по вашим интересам

Настройте вашу ленту: подпишитесь на прогнозы и мнения авторов сайта, своих друзей, экспертов, СМИ или блогеров

Поиск будущих событий    Тенденции    Календарь    Завершенные прогнозы