1 000
Не позднее
24 сентября 2100
прогноз сбудется
Техника и наука

Росія втратить нафто- і газовидобування в Арктиці через глобальне потепління

Танення вічної мерзлоти в арктичних регіонах Росії зрештою призведе до того, що видобуток нафти й газу там може припинитися.

Сводная информация по прогнозу редактировать информацию

30.09.2019 20:13 - Грунт, розмерзаючись, втрачає свою несучу здатність і не може тримати техніку. Танення вічної мерзлоти в арктичних регіонах Росії зрештою призведе до того, що видобуток нафти й газу там може припинитися, йдеться в доповіді Арктичної ради Програми моніторингу та оцінки Арктики. Уже зараз фундаменти видобувних комплексів не витримують навантаження того ж рівня, як в 1980-х роках. В даний час несуча спроможність знизилася на 20% порівняно з показниками до 2010 року. Прогнозується, що до 2025 року скорочення складе ще 25-50%, а на окремих ділянках, наприклад, де знаходиться Уренгойське родовище природного газу, грунт може втратити 50-75% несучої здатності. Аналітик Джуліан Лі підкреслює, це є великою проблемою для російських арктичних розробок нафти і газу. Про загрозу нафтовій промисловості від швидких змін вічної мерзлоти йдеться також і в доповіді міжурядової групи експертів зі зміни клімату. Найближчим часом 30-40% всієї інфраструктури Арктики може бути зруйновано, відзначається в дослідженні. У результаті танення вічної мерзлоти твердий грунт перетворюється в рідку субстанцію, а це, в свою чергу, істотно змінює традиційний спосіб життя не тільки багатьох північних народів, а й руйнує раніше створену людиною інфраструктуру. Температура в Арктиці поступово підвищується, цей процес не зупиняється, а, навпаки, посилюється. І навіть якщо буде виконуватися Паризька хартія по клімату, то навряд чи темпи потепління знизяться, вважає співробітник Інституту кріосфери СО РАН в Тюмені Володимир Романовський. Згідно з його спостереженнями, «глобальне потепління не є плодом уяви кліматологів, воно цілком реальне». Як вважає Романовський, жителі Аляски, наприклад, вже в даний час зіткнулися з проблемою потепління і змушені боротися з його наслідками, однак негативні наслідки потепління стануть ще небезпечнішими. Вічна мерзлота поступово зникає в Сибіру, на Алясці і в Канаді. В результаті вивільняються величезні обсяги органіки, що накопичилися за період зледеніння. Почне відбуватися гниття тваринних і рослинних решток, а в атмосферу у величезних кількостях стане виділятися метан і вуглекислий газ. І цей процес ще сильніше прискорить глобальне потепління, зазначає експерт. https://www.ukr.net/#news/details/za_rubezhom/74229293/

Существующие похожие прогнозы
Примерно
31 декабря 2024
прогноз сбудется
Техника и наука
Samsung запатентовала смартфон с необычным исполнением селфи-камеры
Примерно
31 декабря 2022
прогноз сбудется
Техника и наука
Двигатель внутреннего сгорания в электромобиле Infiniti будет использоваться для зарядки батареи
Примерно
30 декабря 2027
прогноз сбудется
Техника и наука
Атомоход, получивший название «Лидер», станет самым мощным ледоколом в мире, а на его строительство потребуется семь лет.
Примерно
31 декабря 2025
прогноз сбудется
Техника и наука
В сети начала появляться информация о модифицированном варианте российского истребителя пятого поколения Су-57. Так, например, стала известна ориентировочная дата выхода обновления.
Примерно
31 июля 2030
прогноз сбудется
Техника и наука
Аккумуляторы с натрием намного дешевле, но при этом не уступают по емкости литий-ионным.
Примерно
17 ноября 2024
прогноз сбудется
Техника и наука
По данным исследования Центра подготовки космонавтов, затраты на создание и длительность развертывания многомодульных станций делают более целесообразным использование одномодульных
Примерно
12 февраля 2031
прогноз сбудется
Техника и наука
Американские исследователи хотят найти на Европе, спутнике Юпитера признаки жизни
Когда-нибудь
прогноз сбудется
Техника и наука
Недавно компания NVIDIA продемонстрировала свой новый ИИ, способный создавать трёхмерные графические изображения
Примерно
31 декабря 2022
прогноз сбудется
Техника и наука
Банк России планирует запустить перевод зарплаты по номеру телефона в рамках пилотного проекта.
Примерно
2 мая 2027
прогноз сбудется
Техника и наука
С 29 апреля по 3 мая NASA проведёт конференцию Planetary Defense Conference, на которой учёные будут придумывать план спасения планеты от столкновения с гипотетическим астероидом.

Смотрите индивидуальную Ленту новостей, настроенную по вашим интересам

Настройте вашу ленту: подпишитесь на прогнозы и мнения авторов сайта, своих друзей, экспертов, СМИ или блогеров

Поиск будущих событий    Тенденции    Календарь    Завершенные прогнозы