1 000
Не позднее
24 сентября 2100
прогноз сбудется
Техника и наука

Росія втратить нафто- і газовидобування в Арктиці через глобальне потепління

Танення вічної мерзлоти в арктичних регіонах Росії зрештою призведе до того, що видобуток нафти й газу там може припинитися.

Сводная информация по прогнозу редактировать информацию

30.09.2019 20:13 - Грунт, розмерзаючись, втрачає свою несучу здатність і не може тримати техніку. Танення вічної мерзлоти в арктичних регіонах Росії зрештою призведе до того, що видобуток нафти й газу там може припинитися, йдеться в доповіді Арктичної ради Програми моніторингу та оцінки Арктики. Уже зараз фундаменти видобувних комплексів не витримують навантаження того ж рівня, як в 1980-х роках. В даний час несуча спроможність знизилася на 20% порівняно з показниками до 2010 року. Прогнозується, що до 2025 року скорочення складе ще 25-50%, а на окремих ділянках, наприклад, де знаходиться Уренгойське родовище природного газу, грунт може втратити 50-75% несучої здатності. Аналітик Джуліан Лі підкреслює, це є великою проблемою для російських арктичних розробок нафти і газу. Про загрозу нафтовій промисловості від швидких змін вічної мерзлоти йдеться також і в доповіді міжурядової групи експертів зі зміни клімату. Найближчим часом 30-40% всієї інфраструктури Арктики може бути зруйновано, відзначається в дослідженні. У результаті танення вічної мерзлоти твердий грунт перетворюється в рідку субстанцію, а це, в свою чергу, істотно змінює традиційний спосіб життя не тільки багатьох північних народів, а й руйнує раніше створену людиною інфраструктуру. Температура в Арктиці поступово підвищується, цей процес не зупиняється, а, навпаки, посилюється. І навіть якщо буде виконуватися Паризька хартія по клімату, то навряд чи темпи потепління знизяться, вважає співробітник Інституту кріосфери СО РАН в Тюмені Володимир Романовський. Згідно з його спостереженнями, «глобальне потепління не є плодом уяви кліматологів, воно цілком реальне». Як вважає Романовський, жителі Аляски, наприклад, вже в даний час зіткнулися з проблемою потепління і змушені боротися з його наслідками, однак негативні наслідки потепління стануть ще небезпечнішими. Вічна мерзлота поступово зникає в Сибіру, на Алясці і в Канаді. В результаті вивільняються величезні обсяги органіки, що накопичилися за період зледеніння. Почне відбуватися гниття тваринних і рослинних решток, а в атмосферу у величезних кількостях стане виділятися метан і вуглекислий газ. І цей процес ще сильніше прискорить глобальне потепління, зазначає експерт. https://www.ukr.net/#news/details/za_rubezhom/74229293/

Существующие похожие прогнозы
Когда-нибудь
прогноз сбудется
Техника и наука
Ученые из Сингапура разработали камеру для самоходных автомобилей и дронов, которая поможет им лучше "видеть" даже в самых плохих погодных условиях
Когда-нибудь
прогноз сбудется
Техника и наука
Гравитация звезды будет способна сбить орбиту астероидов и комет, находящихся в облаке Оорта, и направить их прямиком в направлении нашей Земли.
Примерно
28 ноября 2022
прогноз сбудется
Техника и наука
В Корее создали первый в мире смартфон-термометр. Гаджет представляет собой систему i-MEMS, способную измерять температуру от минус 40 до плюс 200 градусов по Цельсию
Примерно
18 августа 2027
прогноз сбудется
Техника и наука
Об этом заявил на молодежном форуме «Территория смыслов» помощник президента Игорь Левитин
Когда-нибудь
прогноз сбудется
Техника и наука
Специальные фермы будут размещаться под водой, а "порхающие под водой" роботы-бабочки вырабатывать энергию
Примерно
1 января 2021
прогноз сбудется
Техника и наука
Россия создаст системы для борьбы с гиперзвуком, когда другие страны только создадут гиперзвуковые ракеты, заявил президент РФ Владимир Путин.
Примерно
31 декабря 2020
прогноз сбудется
Техника и наука
По словам компании, прозрачная технология OLED имеет широкую область применения, включая установку в витринах магазинов и офисах.
Примерно
30 сентября 2023
прогноз сбудется
Техника и наука
Работы на космодроме Восточный должны быть завершены в срок. Об этом заявил президент России Владимир Путин в ходе совещания по вопросам развития космонавтики.
Не позднее
30 декабря 2021
прогноз сбудется
Техника и наука
На ближайшие два года запланирована поставка в армию почти двух десятков экземпляров новейших вертолётов Ми-28НМ.
Примерно
17 февраля 2024
прогноз сбудется
Техника и наука
Это современная умная система воздушной разведки на базе сверхлегкого беспилотного летательного аппарата.

Смотрите индивидуальную Ленту новостей, настроенную по вашим интересам

Настройте вашу ленту: подпишитесь на прогнозы и мнения авторов сайта, своих друзей, экспертов, СМИ или блогеров

Поиск будущих событий    Тенденции    Календарь    Завершенные прогнозы